O firme

FC Finance - Consult Česká republika s.r.o. bola založená v roku 2005 Assenem Karailievem. Jej činnosť spočíva v realitnom, finančnom a investičnom poradenstve. Spočiatku firma ponúkala nehnuteľnosti na predaj v Bulharsku, Turecku, Grécku, Španielsku a vo Francúzsku. Neskôr sa špecializovala na nehnuteľnosti v Bulharsku.

Po celosvetovej hospodárskej kríze v rokoch 2007 a 2008 spoločnosť nielenže neskrachovala, ako mnohé iné v tejto ekonomicky neľahkej dobe, ale naopak posilnila svoju pozíciu na trhu. Na trh sa nám podarilo uviesť finančnú službu predaj nehnuteľnosti na splátky po dobu 10 rokov s 0% akontáciou. Tento krok bol pre ďalší vývoj firmy rozhodujúci. V roku 2009 spoločnosť rozšírila svoje portfólio a ponúkla svojim klientom správu nehnuteľností, možnosť prenájmu, letiskové transfery, výlety a zájazdy.

V apríli 2022 naša spoločnosť oslávila 17 rokov pôsobenia v Českej republike a na Slovensku. Viac ako desať rokov bola jedinou spoločnosťou na českom a slovenskom trhu, ktorá ponúka nehnuteľnosti v Bulharsku. Počas svojho pôsobenia uzavrela firma zmluvy s takmer 50 českými a slovenskými realitnými kanceláriami, ktoré predávajú naše nehnuteľnosti pri mori a sprostredkovávajú predaj ich nehnuteľností.

Naša firma vyškolila desiatky maklérov a agentúr na predaj nehnuteľností v zahraničí. Z niektorých sú dnes už nezávislé samostatné subjekty. V roku 2011 sme založili klub majiteľov spoločnosti. Prostredníctvom spriaznených partnerských spoločností a fyzických osôb máme v osobnom vlastníctve rozsiahle portfólio nehnuteľností na pobreží bulharského mora.

Podarilo sa nám dať mnohým Čechom a Slovákom oveľa viac než len obyčajný byt. Okrem snahy priblížiť klientom bulharské tradície, ducha a kultúru, sa nám stále darí venovať sa každému klientovi zvlášť a zachovať si k nemu osobitý prístup. Majiteľ a konateľ spoločnosti jedná s každým klientom osobne. Za takmer 20 rokov sa nám podarilo vytvoriť v Bulharsku česko-slovenskú menšinu a po celý čas sa aktívne podieľame na zmenách čiernomorského pobrežia k lepšiemu.

Sme radi, že si s klientmi môžeme zachovať priateľský prístup a ich spokojnosť je našou prioritou. Tešíme sa na spoluprácu.